دستگاه های حکاکی لیزری در صنایع حکاکی انقلاب عظیمی بوجود آورده اند. با استفاده از تکنولوژی لیزر با استفاده از کامپیوتر می توانید نتایج بسیار دقیق را با حکاکی لیزری فلزات طیف وسیعی از مواد به دست آورید.

تفاوت بین لیزر برش و لیزر حکاکی چیست

دستگاه برش لیزری فلزات و حکاکی، دستگاهی است که از لیزر که برای برش مواد و متریال با سرعت بیشتر نسبت به دستگاه های لیزر حکاکی، تولید شده است. این دستگاه قابلیت حک لیزری را نیز دارد. از پرکاربردترین دستگاه های لیزر می توان به دستگاه لیزری برش و حکاکی CO۲ اشاره کرد. دستگاه لیزر برش و حکاکی قابلیت حکاکی لیزری کلیه متریال های فلزی و غیر فلزی را دارد.

لنز دستگاه لیزر ،تفاوت اصلی بین دستگاه های لیزری برش و حکاکی می باشد. فاصله کانونی لنز در ماشین حکاکی لیزری کوتاه تر است، در هنگام کار بر روی مواد، نقطه ی دقیق تری را ارائه می دهد.

مزیت های دستگاه های حکاکی لیزری

یکی از مزایای استفاده از ماشین های حکاکی لیزری، قابلیت انعطاف پذیری دستگاه لیزر است. طرح ها یا الگوها را می توان به راحتی به دستگاه حکاکی لیزری سپرد و ساخت نمونه ها و یا تولید قطعات را توسط آن، اجرا کرد. با توجه به ماهیت تکنولوژی لیزر در دستگاه لیزر، شما می توانید طرح مورد نظر خود را با حکاکی دقیق و مقدار مورد نیاز نمایید.

ویژگی های دستگاه های  حک لیزری

از ویژگی های مهم دستگاه حک لیزری هنگام خرید، می توان به سایز میز کار، توان تیوپ لیزر، ثابت یا برقی بودن میز، مدت زمان گارانتی، خدمات پس از فروش و تامین قطعه، راه اندازی و آموزش کار با دستگاه لیزر نام برد. هر یک از دستگاه های حکاکی لیزری، بر اساس نیاز مشتری طراحی و ساخته شده اند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. دستگاه حکاکی لیزر از نرم افزار لیزر نصب شده بر روی رایانه استفاده می کند تا آیتم حکاکی بدون نیاز به نیروی انسانی اجرا شود. دستگاه های لیزر حکاکی و برش لیزر، ابزاری عالی و بسیار کاربردی جهت استفاده در صنایع مختلف و به منظور تولید داخلی محصولات متفاوت می باشند.
دستگاه‌های حکاکی و برش لیزری که توسط شرکت پارسا لیزر استفاده می شود با طراحی فوق ‌العاده سیستم الکتریکی، ثبات بالا ، انجام انواع حکاکی لیزری سریع را با بالاترین کیفیت انجام می‌دهد. با استفاده از این دستگاهها می توان تمامی کارها را پس از طراحی به ماشین برش و حکاکی لیزری سپرد این دستگاه ها قابلیت های مختلفی را دارا هستند از جمله این که می توان از آن ها برای ایجاد برش و حکاکی سطوح مختلف براساس الگو های مختلف موجود استفاده کرد.
ماشین های برش و حکاکی می توانند در این دسته بندی ها معرفی شوند:

  1. دستگاه های لیزر برش و حکاکی YW
  2. ماشین های برش و حکاکی PN
  3. دستگاه ها برش و حکاکی لیزری سری CMA 
برش لیزر فایبر

برش لیزر فلزات یکی از راه‌هایی است که مجموعه پارسا لیزر در ارائه خدمات آن بسیار رو به جلو می‌باشد....

تولید قطعات توسط برشکاری لیزر در مجموعه صنعتی لیزر پارسا به طور گسترده‌ در این صنعت پذیرفته شده...

تا پیش از معرفی تکنولوژی لیزر فایبر، برش فلزات زرد تقریبا کاری غیر ممکن به نظر می رسید. اما امروزه...

برش لیزری تکنولوژی برش مواد مختلف به وسیله اشعه لیزر می باشد و عموما در بخش تولیدی صنایع مختلف...

امروزه از لیزر در صنایع مختلفی استفاده می شود. این فناوری توانایی برش انواع مواد با ضخامت های...