لیزر فلزات جهت اجرا در طراحی های مدرن

صنعت دکوراسیون داخلی نیز مانند صنایع دیگر روز به روز در حال تغییر بوده تا محصولات جدید و بی نقصی را به مشتریان خود عرضه کند. در این راستا، از قابلیت ها و توانایی های دستگاه لیزر در برش و حکاکی مواد مختلف بهره برده می شود. با استفاده از لیزر، مصالح مورد استفاده در ساختمان به زیبایی برش خورده و فضایی شیک و مدرن را فراهم می آورند. رستوران ها، اماکن اداری، مطب پرشکان، منازل و ... از این فناوری برای جداسازی یا آراستن فضای داخلی بهره می برند. در واقع، ایجاد یک تغییر کوچک در محل زندگی و کار نقش فراوانی در بالا بردن روحیه افراد خواهد داشت. استفاده از طراحی به روز در هر مکانی و به کار بردن اسباب و اثاثیه و وسایل تزیینی زیبا باعث زیبایی دو چندان آن محیط خواهد شد. در اصطلاح به این تغییرات "تزیینات دکوراسیون داخلی" گفته می شود. در واقع استفاده از لیزر در صنعت دکوراسیون داخلی آخرین مد در این صنعت به شمار می رود. بخش قابل توجهی از این کاربردها، در ایران شناخته شده نیستند و فرصت های بکری برای به کارگیری آن ها در صنعت دکوراسیون وجود دارد.

استفاده از لیزر در طراحی مدرن صنعت دکوراسیون

با این فناوری انواع ام دی اف، تخته سه لا و  فلزاتی مانند فولاد و استیل ضد زنگ یا ورقه های اکریلیکی قابل برش هستند. با کمک دستگاه لیزر می توانید این مواد اولیه را برش داده و هر طرح و شکلی را بر روی آن ایجاد نمایید. این الگو می تواند طرح ساده ای از یک گل یا لوگو و طرحی پیچیده باشد. صفحات برش خورده با لیزر را می توان به عنوان پارتیشن در فضای داخلی ساختمان، تابلو و آویزهای دیواری، در، سقف کاذب، نرده و دست گیره در راه پله ها و ... استفاده نمود. این محصولات به زیبایی محیط زندگی یا کار افزوده و با نورپردازی مناسب می توان درخشش و زیبایی آن را دو چندان کرد.
از دستگاه حکاکی لیزری می توان در موارد متعددی برای تزیینات و دکوراسیون داخلی استفاده نمود. به طوری که حکاکی یک نقش یا تصویر و ایده و طرحی که مد نظر است بر روی فلز، چوب، ام دی اف، پارچه، سنگ، شیشه، پلکسی گلاس یا هر ماده دیگری که در دکوراسیون داخلی استفاده می شود را به راحتی تبدیل به فایل ها کامپیوتری کرده و با ارسال به ماشین لیزر حکاکی و تنظیمات اولیه آن در عرض چند دقیقه یا چند ثانیه ایده و طرح خود را تولید نماییم.
هنگامی که صفحات فلزی، اکریلیکی و ... به وسیله لیزر برش خورده و در فضاهای مختلف به عنوان دیوارهای پارتیشن استفاده می شوند، علاوه بر جداسازی محیط موجب زیبا ساختن و آرامش بخشی به آن می شوند. آن چه موجب خاص شدن این گونه محصولات می شود، قابلیت سفارش و شخصی سازی مطابق سلیقه مشتری می باشد. استفاده از لیزر نه تنها برای تولید دیوار و سقف های کاذب به کار می رود بلکه، از این فناوری در تولید انواع دکور و مجسمه های هنری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همان گونه که در قبل گفته شد، هر طرح و شکلی که مد نظر داشته باشید را می توانید بر روی صفحات فلزی، چوبی و ... ایجاد کرده و در فضاهای داخلی ساختمان استفاده نمایید. همچنین از استیل ضد آب نیز در فضاهای خارجی می توان بهره برد. دستگاه لیزر با قابلیت خود در تبدیل ساده و سریع فایل عکس یا نقشه به محصول نهایی، امکان تبدیل سریع ایده به طرح را در اختیار کاربران قرار می دهند. برای برش و حکاکی لیزری یک نقش یا تصویر بر روی چوب، ام دی اف، پارچه، سنگ، شیشه، پلکسی گلاس یا هر ماده دیگری که در دکوراسیون داخلی استفاده می شود، کافی است تصویر یا نقشه ای کامپیوتری از طرح مورد نظر در دست باشد. تنها با انجام چند تنظیم ساده می توان طرح برش یا حکاکی را بر روی این مواد انجام داد و ظرف چند ثانیه یا چند دقیقه محصول آماده را به دست آورد.