cnc فلز نمای ساختمان

امروزه استفاده از نماهای جدید دو پوسته فلزی روی ساختمان ها مورد استقبال مردم و معماران قرار گرفته است، مهندسان برای استفاده از فلزات استفاده شده در این نما ها نیاز به برش دقیق آن ها و ایجاد طرح های مختلف روی آنها دارند که دستگاه های cnc برش این کار را برای اجرای نمای cnc انجام می دهند.
Cnc در واقع نوعی دستگاه برش و شیار در روی فلزاتی همچون استیل، آهن، آلومینیوم و برنجی و مسی رنگی و غیر رنگی است، cnc نه تنها برش و شیار می دهد بلکه می تواند حکاکی های زیبایی را هم در روی فلزات ایجاد کند که در اجرای نمای cnc سبب زیبایی خیره کننده می شود.
با استفاده از اجرای نمای cnc امکان انجام ویرایش، انتخاب نقطه شروع، اتوماتیک برش دادن و ایجاد طرح ها و حکاکی های زیبا، حرکت های جهتی آزاد در حین کار، آماده سازی قطعات قبل از شروع کار و بعد نصب آنها در محل و در آخر درزگیری با چسب و لایه های یلاستیکی برای مهندسان و معماران وجود دارد.
قیمت اجرای نمای cnc روی ساختمان ها با نوع فلز مصرفی، ضخامت آنها، رنگ و طرح آن و استفاده روی دیوار ساختمان و یا نمای شیشه ای ساختمان قابل تغییر است.
ورق های استفاده شده در اجرای نمای cnc به راحتی طراحی شده و خم و پیکربندی می شود، این نما از نظر دکوراتیو بسیار زیبا بوده که در شرایط آب و هوایی سخت هم استحکام دارد.
مزایایی در سکونت و استفاده از ساختمان هایی که دارای اجرای نمای cnc هستند وجود دارد، کاهش سر و صدا، تهویه مناسب، جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب، پوشش کم و کاستی و زشتی های نمای ساختمان و نورپردازی در شب برخی از این مزایا است.
یکی دیگر از مزایای اجرای نمای cnc سرعت در نصب و به کارگیری این نما، هزینه کمتر نمای cnc و دقت و طرح های زیبای موجود در سازه های این نما است، البته اجرای نمای ساختمان با ورق های فلزی می تواند توسط دستگاه های مختلف برش فلزات مانند برش cnc ، برش لیزر، پرس و تیغه ای انجام شود که در این بین اجرای نمای cnc بالاترین کیفیت و زیبایی را دارد.